Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Wszystkim Babciom z okazji Ich święta życzymy cudownych chwil z wnukami.

Czytaj więcej: DZIEŃ BABCI

14 stycznia 2020 roku o godzinie 16:00, wykład w sali Audytorium Novum pt. "100 lat Niepodległości Bydgoszczy" wygłosi prof. dr hab. Zdzisław Biegański.

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE NA WTORKOWY WYKŁAD

Zapraszamy na wycieczkę do Europejskiego Centrum Pieniądza - Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego
w Bydgoszczy, ul. Mennica 4 (na Wyspie Młyńskiej).

Czytaj więcej: WYCIECZKA - EUROPEJSKIE CENTRUM PIENIĄDZA W BYDGOSZCZY

W imieniu Wojciecha Potockiego, Redaktora Naczelnego „Gazety Pomorskiej” oraz Artura Szczepańskiego, Redaktora Naczelnego „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości – Dziennika Toruńskiego”, mamy przyjemność poinformować, że nasza koleżanka Zofia Kałamaja – Przewodnicząca Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP, otrzymał nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Czytaj więcej: OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Pogodnych, pełnych ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku

życzą  Rada Słuchaczy i koordynator UTW

Czytaj więcej: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2019/2020

Co to był za wieczór!!! 17 grudnia podczas spotkania wigilijnego mieliśmy przyjemność wysłuchania wykładu pt. „Dodaj życia do lat i pozostaw po sobie ślad” wygłoszonego przez Jolantę Szwalbe.

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE - ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIĄTECZNEGO KONKURSU

17 grudnia 2019 roku o godzinie 16:00 w auli Auditorium Novum UTP, mgr Jolanta Szwalbe - pisarka, autorka ósmego już tomiku cytatów - wygłosi wykład "Dodaj życia do lat i pozostaw po sobie ślad". Po wykładzie będzie można kupić książkę pisarki wraz z jej dedykacją.

Czytaj więcej: KOMUNIKAT - 17.12.2019 WYKŁAD I OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU. SPOTKANIE WIGILIJNE

W dniu 9 grudnia 2019 roku grupa 46. słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP w Bydgoszczy, pod wodzą koleżanki Zofii, wybrała się na świąteczną wycieczkę.

Czytaj więcej: CZARODZIEJE Z ULICY WIEJSKIEJ 14

Główną Nagrodę w kategorii TANIEC na Wojewódzkim Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów UTW zdobyły słuchaczki naszego uniwersytetu z zespołu "Taneczny Krąg".

Czytaj więcej: NAGRODA DLA NASZYCH DZIEWCZYN!!!

"Andrzejki", tradycyjny dzień wróżb i przepowiedni przypada na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja.

Czytaj więcej: ANDRZEJKI JUŻ ZA NAMI