Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Nasz zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Jolanta Karpińska, Andrzej Kałamaja i Marek Gadziński został zaproszony przez panią Honoratę Wilk (prezes Stowarzyszenia "Z potrzeby serca") do Domu Dziennego Pobytu "Senior", aby wystąpić z programem artystycznym 18 stycznia 2018 roku.

Czytaj więcej: W Domu Dziennego Pobytu "Senior"

Tym razem Słuchacze UTW udali się 16 stycznia 2018 roku na wycieczkę do Muzeum Fotografii, które znajduje się od 2006 roku przy ulicy Królowej Jadwigi 14, w wyremontowanym budynku starej XIX wiecznej wozowni, położonej na nabrzeżu Brdy. Muzeum jest częścią Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: W Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie będący głównym organizatorem wraz ze współorganizatorami: Polska Federacja Nordic Walking, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają do wzięcia udziału w imprezie pod nazwą VI Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2018".

Czytaj więcej: VI Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2018"

Zapraszamy serdecznie na wykład "Jak szybko rozpoznawać i skutecznie leczyć zaburzenia pamięci?", który 9 stycznia 2018 roku o godzinie 16:00  wygłosi dr Robert Kucharski. Tradycyjnie zapraszamy już na godzinę 15:30 - podawane będą komunikaty.

Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy.

Telefon kontaktowy: 607 249 824

 

Po bardzo ciekawym wykładzie "Tradycje bożonarodzeniowe w denominacjach chrześcijańskich" wygłoszonym przez Joannę Kogut rozpoczęło się uroczyste spotkanie wigilijne.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne - 19 grudnia 2017 roku

19 grudnia 2017 roku komisja w składzie: Wiesława Wiśniewska, Czesława Lazarewicz i Gizela Szala podsumowała ogłoszony konkurs.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu na "Stroik świąteczny i najpiękniejsze pierniki"

12 grudnia 2017 roku o godzinie 13:00 grupa 42 słuchaczy UTW wraz z 10-letnią wnuczką kolegi Bogdana - Rozalką udała się autokarem na wycieczkę do Torunia.

Czytaj więcej: Wrażenia z wycieczki do Torunia

19 grudnia 2017 roku o godzinie 16:00 w Auditorium Novum UTP mgr Joanna Kogut wygłosi wykład "Tradycje bożonarodzeniowe w denominacjach chrześcijańskich".

Czytaj więcej: Komunikat - wykład i ogłoszenie wyników konkursu

28 listopada 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do fabryki bombek "Sopel", która znajduje się przy ul. Wiejskiej 14 w Bydgoszczy. W wycieczce uczestniczyło 45 Słuchaczy UTW.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki bombek "Sopel"