Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Polecamy cykl koncertów na wodzie - Rzeka Muzyki
Amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00 wstęp wolny

 

Rzeka Muzyki Bydgoszcz 2016 - zobacz pełny program

W tym sezonie w poszukiwaniu różnych nurtów muzycznych rzeką muzyki opłyniemy całą Europę, żeby dotrzeć jeszcze dalej...

 

LIPIEC

 

17.07.2016 Monika Węgiel – piosenki Edith Piaf

Monika Węgiel - polska aktorka teatralna i dubbingowa oraz piosenkarka.
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2007). Występuje w teatrze im. Witkacego w Słupsku oraz Teatrze Współczesnym w Warszawie. Na koncercie posłuchamy utworów z debiutanckiej płyty "Carte blanche", na której znalazły się głównie przeboje Edith Piaf.

 

24.07.2016 Sokół ORKESTAR - klimaty bałkańskie

Jest to projekt, będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną, zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów, ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.

 

31.07.2016 Piotr NOWAK – fortepian (Stypendysta Miasta Bydgoszczy)

Piotr Nowak- urodził się w 1993 r. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Należy do ścisłej czołówki młodych pianistów w Polsce: II miejsce w International Chopin Piano Competition w Hartford, USA(2014), I miejsce w XVII Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie (2013), II miejsce w 44 Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (Warszawa, 2012), I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie "Chopin Golden Ring" (Radovljica, Słowenia, 2012) oraz wielu innych festiwalach i konkursach.

 

SIERPIEŃ

 

07.08.2016 Atom String Quartet - „Jazz ze smyczkiem"

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej tych czterech sympatycznych muzyków z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu (jak to określił Jan „Ptaszyn" Wróblewski) stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. Zespół koncertował także między innymi w Filharmonii Berlińskiej (wspólnie z Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Zoharem Fresco), a ostatnio nagrywając z Sebastianem Karpielem Bułecką stali się niekwestionowaną gwiazdą. Nagradzani Fryderykami i wieloma innymi nagrodami.

 

14.08.2016 Natalia Świerczyńska – piosenki Franka Sinatry

Studia jazzowe na kierunku wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr Janusz Szroma, współpraca z wieloma muzykami oraz różne style muzyczne, z jakimi się spotkała, mają swoje odbicie w jej twórczości oraz interpretacjach utworów, które wykonuje. W Bydgoszczy będzie fascynować muzyką i piosenkami Franka Sinatry. Finalistka programu THE VOICE of POLAND. Taki swing, Frank Sinatra w wykonaniu kobiety...

 

21.08.2016 Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge

Jazz Band Ball Orchestra – polski zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyki. „Geniusze Polskiego Jazzu". Powstał w Krakowie w listopadzie 1962 roku. Pierwszym oficjalnym występem grupy był udział w konkursie Amatorskich Zespołów Jazzowych Polski Południowej zakończony sukcesem – zajęciem I miejsca i zdobyciem nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jazz-band z powodzeniem zaczął występy na festiwalach profesjonalnych muzyków jazzowych (Jazz nad Odrą we Wrocławiu w 1963, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w Warszawie w 1965, 1966, 1969 i 1976, Old Meeting Jazz w Warszawie w latach 1976–78 i 1980–81). Koncertował też poza granicami kraju (Austria, Czechosłowacja, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, USA, Hiszpania) i brał udział w zagranicznych festiwalach, m.in.North Sea Jazz Festival w Hadze(Holandia), Dixieland Meeting w Obernhausen (Niemcy), a także wielokrotnie w amerykańskim Dixieland Jazz Jubilee w Sacramento.

Jazz Band Ball Orchestra współpracował m.in. z amerykańskim trębaczem jazzowym Wallace'em Davenportem, z którym wspólnie zagrał na Jazz Jamboree w 1969 i 1976 roku. Zespół brał ponadto udział w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Muzyka Jazz Band Ball Orchestry to mieszanka swingu i bluesa , oparta na solidnych podstawach jazzu nowoorleańskiego z domieszką folkloru rodzimego i zagranicznego. Oprócz standardów jazzowych grupa wykonuje kompozycje autorskie. Do Bydgoszczy przylecą z niesamowitym amerykańskim jazzmanem – gościem specjalnym Stanleyem Breckenridgem.

Stanley Breckenridge
Wokalista, kompozytor, pianista, doktor muzykologii Uniwersytetu Claremont w Kalifornii. Stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, który z ogromnym powodzeniem występował we Francji, Japonii, Polsce, na Węgrzech, a także w USA, prowadząc serie wykładów ilustrowanych muzyką w jego wykonaniu.

Oprócz koncertów solo Stan Breckenridge występował z wieloma sławami m.in. Nancy Sinatrą, Bobby Blue Band, Billem Crosby. Wydał siedem autorskich albumów, a jego kompozycje można znaleźć także w repertuarze innych artystów, jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych i reklam. Stan Breckenridge jest autorem programu „Education Through Music Performance"(„Edukacja przez muzykę") dla osób w każdym wieku, który obejmuje serię wykładów ilustrowanych muzyką, mających na celu przekazanie wiedzy o muzyce, osobach ją kształtujących, kulturze oraz historii.

 

28.08.2016 Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska - recital

Polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 1977 w krakowskiej grupie Pod Budą. Mieszka w Krakowie. Jest absolwentem wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1970 laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest autorem zdecydowanej większości tekstów piosenek grupy Pod Budą oraz większości kompozycji.

Autor przebojów: Ballada o ciotce Matyldzie, Ballada o drugim brzegu, Bardzo smutna piosenka retro (znanej też jako Kap, kap – płyną łzy), Kraków, Piwna 7, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (w duecie z Grzegorzem Turnauem), Rozmowa przez ocean, To już było i Tokszoł. Jego piosenki wykonywali m.in. Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Dał ponad 4000 koncertów w kraju i w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania. Podczas "Rzeki Muzyki" Andrzej Sikorowski zagra koncert z córką Mają.