Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Od pięciu lat Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego wieku organizuje Roman Białaś z Wejherowa. W tym roku odbył się 6 maja 2017 roku (sobota). Trwał od godziny 11.

 

Współorganizatorami marszu na terenie naszego miasta są: Hanna Parucka z MCK oraz Bożena Sałacińska - przewodnicząca KUTW. 

Na zbiórkę na rynku Starego Fordonu stawiły się reprezentacje z KUTW (najliczniejsza grupa - 19 osób), Agory Nestora z MCK (6 osób) oraz z UTW przy UTP (początkowo 4 osoby oraz 2 osoby dotarły później do Ostromecka). 

W tym roku pogoda chyba wystraszyła seniorów. 

Towarzyszył nam wiceprzewodniczący Rady Miasta - Jan Szopiński.

Z uwagi na przelotne deszcze, wspólnie podjęliśmy decyzję p tym, że do Ostromecka jedziemy autobusem. Chociaż znalazła się kilkuosobowa grupa śmiałków, która trasę do Ostromecka pokonała pieszo. Brawa dla nich!

W Ostromecku poszliśmy do Starego Pałacu, potem do Nowego. W restauracji wypiliśmy wspaniałą kawę. Pitem przenieśliśmy się do winiarni w Starym Pałacu. Tutaj była kiełbaska z rożna, dobra muzyka i tańce. Odbyliśmy spacer po parku. 

Z dobrymi humorami - w deszczu rozpoczynaliśmy nasze spotkanie - a kończyliśmy przy pięknie świecącym i grzejącym słońcu wracając na pieszo na miejsce zbiórki w Starym Fordonie. 

 

Zapraszamy do galerii