Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

27 sierpnia 2017 roku w ZPP w Ostromecku odbył się Artystyczny Generator (Piknik Seniorów), w którym to mogły wystąpić - zaprezentować się seniorskie zespoły pragnące podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, które chcą się czegoś nowego nauczyć. 

 

Nasz UTW reprezentowany był przez koleżanki malarki (Ulkę Baumgart, Jadzię Młynarczyk oraz Ewkę Napiórkowską), które zaprezentowały swoją bardzo bogatą galerię obrazów oraz przez zespół "Taneczny Krąg". 

Zespół "taneczny Krąg" (tym razem wystąpiło 7 tancerek - okres wakacji) zaprezentował pięknie tańce różnych narodów. Na koniec swych występów pani Ania Kaźmierczak (instruktor tańca) zaprosiła osoby chętne do wspólnego tańca w kręgu. 

Z bardzo ciekawym i pełnym humoru programem wystąpił zespół "Galimatias", działąjący przy UTW - MCK w Bydgoszczy. 

Na koniec zaprezentował się gościnnie zespół (kwartet) Arte Con Brio - to grupa artystów z Filharmonii Pomorskiej, Opera Nova i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, których łączy pasja sztuki oraz chęć wspólnego tworzenia. 

Skład zespołu: Krystyna Prystasz - I skrzypce, Marcin Pawełczyk - II skrzypce, Mirosław Przybysz - altówka/ kierownik zespołu, Agara Jarecka - altówka, Katarzyna Jaracz - sopran.

Jednym słowem zespół bawił zgromadzonych w sali pałacu, wzruszał, inspirował przebojami muzyki klasycznej (np. Johana Straussa), operetkowej, musicalowej i filmowej.

Patronat nad Artystycznym Generatorem objęło Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Warto być razem, poznawać nowych ludzi, cieszyć się wspólnie życiem. Serdecznie dziękuję Koleżankom (malarkom) oraz zespołowi "Taneczny Krąg" za tak piękne i godne reprezentowanie w Ostromecku naszego UTW.

 

Zofia Kałamaja

 

Zapraszamy do galerii