Strona główna
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Szanowni Państwo!

Drodzy Słuchacze UTW przy UTP w Bydgoszczy

 

Spotkaliśmy się po raz pierwszy z taką sytuacją, że przez cały rok akademicki 2020/2021 nie było nam dane prowadzić działalności naszego UTW w takim zakresie, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni. Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany działalności naszego UTW.

 

Szanowni Państwo!

W dniu 20 października 2020 roku otrzymaliśmy Decyzję Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz JM Rektora UTP o zawieszeniu działalności od 19 października do odwołania. Zmuszeni zostaliśmy więc do odwołania planowanej na 20 października 2020 roku Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021. Zajęcia stacjonarne (wykłady) i fakultatywne, wycieczki z oczywistych powodów zostały zawieszone.

Skromną wprawdzie działalność staraliśmy się Państwu przedstawić poprzez propozycje uczestnictwa w różnych formach działalności internetowej. Prezentowaliśmy linki do różnych wykładów, warsztatów oraz aktywności fizycznej w formie on-line.

Jak wiemy, planowaliśmy na koniec roku akademickiego 2019/2020 uroczystość z okazji jubileuszu 10 – lecia naszej działalności, a w czerwcu 2021 r.

z okazji 11 – lecia naszej działalności.

Każdego dnia zmniejsza się zagrożenie koronawirusem i zyskujemy więcej wolności. Zimny maj ustąpił czerwcowi, który niesie słońce i radość lata, wyjazdów i spotkań. Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć nowy, już 12 rok naszej działalności 19 października 2021 roku. O wszystkich działaniach będziemy informować Państwa przez stronę internetową i na facebooku.

Korzystając z tej możliwości pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich Słuchaczy i zapewniam, że robimy wszystko, aby móc być razem, choćby korzystając z internetu. Wszyscy przeżywamy bardzo boleśnie utratę naszych spotkań, dbałości o utrzymanie kondycji psychofizycznej.

Z nadzieją na lepsze jutro serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, życząc zdrowia, pogody ducha i jak najszybszego spotkania w gronie koleżanek i kolegów, słuchaczy kolejnego roku akademickiego.

Proszę, aby Słuchacze naszego UTW sobie pomagali, żeby o siebie dbali, nie zapominajcie o aktywności fizycznej na ile to teraz możliwe, zdrowej diecie i pamiętajcie, żeby się zbytnio nie stresować w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. W czasie niepewności musimy być pewni, że sobie poradzimy. I to świetnie.

Warto docenić, co jest tu i teraz. Czasy przed pandemią okazały się być czasem dobrobytu, szczęścia, wielu możliwości i wolności. Jednak radzę rozejrzyjmy się tylko wokół siebie, czerpmy inspirację i budujmy w sobie optymizm.

Jeszcze raz życzę Wszystkim Słuchaczom naszego UTW wszystkiego najlepszego, dużo radości i uśmiechu.

 

Pragnę podziękować za zaangażowanie w działalność wszystkim członkom naszego UTW, którzy aktywnie włączyli się w różnego typu działania.

Składam podziękowania koordynator Pani Magdalenie Kozłowskiej za całoroczną pracę oraz czas poświęcony dla tworzenia warunków pracy słuchaczom UTW w tym szczególnym okresie pandemii.

Podziękowania dla JM Rektora UTP, Pani Prorektor UTP oraz dla pracowników UTP, którzy wspierali nas w naszych poczynaniach.

Życzę udanego oraz zdrowego wypoczynku wakacyjnego.

Zapraszam do dalszych działań w nowym roku akademickim 2021/2022, który chcemy rozpocząć 19 października br.

 

Zofia Kałamaja

Przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW przy UTP