Wycieczka do Chorwacji
Previous Next
  • 1
  • 2
"Piękna nasza Polska cała" jest mottem naszej działalności. Koło turystyczne UTW przy UTP rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Działa na podstawie: 1. "Regulaminu wycieczek krajowych i zagranicznych" 2.... Czytaj...
Klub brydżowy zawiązał się na początku roku akademickiego 2013/2014. Spotkania brydżystów odbywają się regularnie, dają uczestnikom dużo radości oraz satysfakcji. Ewentualnych chętnych do klubu brydżowego serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy: 607... Czytaj...
Zespół „Taneczny Krąg” powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Reprezentujemy znany od lat 80 na całym świecie ruch „taniec w kręgu”,... Czytaj...
Organizowane i prowadzone krajoznawcze rajdy piesze po Bydgoszczy dostarczają nam uczestnikom tych rajdów dużo wiadomości i wrażeń estetycznych dostarczających piękna ziemi bydgoskiej. Jednocześnie wyzwalają w nas aktywność fizyczną korzystnie wpływają... Czytaj...
Dbamy o swoją sprawność ruchową i tężyzną fizyczną uczestnicząc w zajęciach z gimnastyki usprawniającej. Czytaj...
Uczymy się lub odświeżamy znajomość języków obcych, biorąc udział w lektoratach języka angielskiego. Czytaj...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć>>

1 dzień - wyjazd o godzinie 6:00; przyjazd na późny obiad i nocleg w Czechach k. Brna

2 dzień - śniadanie, całodzienny przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację na Wybrzeże Dalmacji, około godziny 20:00 zakwaterowanie, obiadokolacja (hotel Medena *** w Trogir- Donji Seget 25 km od Splitu) Po kolacji wspólny spacer nad morze.

3 dzień - śniadanie, wypoczynek na plaży (podziwianie jeżowców), spacery po okolicy (nabrzeże z kafejkami, promenada do Trogiru około 45 min. )

4 dzień - śniadanie, południowa wycieczka po Splicie (przejazd autokarem), piesza tura z przewodnikiem – w strugach deszczu podziwialiśmy pozostałości monumentalnej budowli Pałacu Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e. Katedrę oraz mury obronne z bramami: Złotą, Srebrną i Żelazną, następnie przejazd autokarem do Trogiru (już nie pada) zwiedzanie zabytkowego miasta (Trogir leży niedaleko Splitu), zbudowanego pomiędzy wzgórzami wybrzeża a wyspą Cioro; fascynująca całość zabudowy z najbardziej znanym zabytkiem Katedrą z XIII w., w drodze powrotnej podziwialiśmy ciągłe starty i lądowania samolotów z lotniska w Trogirze.

5 dzień - bardzo wczesne śniadanie; całodzienna wycieczka do Dubrownika (stolicy Dalmacji)- zwiedzanie z przewodnikiem „Perły Adriatyku”, spacer w obrębie Starego Miasta z fortyfikacjami, twierdzą, bramy miejskie, dla osób chętnych 1,5 godzinny spacer po murach miejskich grubych na 6 m, z licznymi bastionami, wieżami, piękne panoramy; późna obiadokolacja.

6 dzień - śniadanie, przejazd 1 godz. autokarem do Sibenika – zwiedzanie katedry, starówki, malowniczych uliczek, twierdzy (piękna panorama). Po obiadokolacji wieczór integracyjny na plaży z lampionami, poczęstunkiem (świeże owoce, kanapki, rakija, śliwowica, wino) , wspólnym śpiewem i tańcem.

7 dzień - śniadanie, wycieczka – rejs stateczkiem wycieczkowym fish piknik około 7 godz.: mini rejs na malowniczą wyspę Salta z przystankiem na lagunie na kąpiel na otwartym morzu (chętni skorzystali z kąpieli), zwiedzanie wyspy Salta, poczęstunek (ryba, dodatki, wino, rakija), śpiewy. Po południu wypoczynek, obiadokolacja.

8 dzień - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu – przejazd do Plitvic i 4 godz. zwiedzanie parku narodowego Jezior Plitwickich (jest to zespół jezior znajdujących się na różnej wysokości, z systemem kaskad, strumyczków, wodospadów); spacer drewnianymi kładkami, rejs elektrycznym statkiem wycieczkowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu, okolice Zagrzebia.

9 dzień - całodzienny przejazd do Bydgoszczy; obiad w Kłodzku; powrót po północy 26 września o godz. 2.15.

Chorwacja nas urzekła, jej piękne krajobrazy zostaną w naszej pamięci na długo. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Atmosfera w czasie wycieczki była wspaniała. Humor nas nie opuszczał.